Koncert muzyki myśliwskiej w Rogalinie

W sobotę 15 października br. na terenie folwarku w Rogalinie odbędzie się koncert muzyki myśliwskiej. Organizatorami imprezy są Fundacja Raczyńskich oraz Majątek Rogalin.                                             Oprawę muzyczną dadzą zespoły „Trompes de Pologne”, „Capella Zamku Rydzyńskiego” oraz „Babrzysko”. Ponadto podczas koncertu prezentowane będą charty podczas treningu coursingowego, sokoły w locie i bieg hubertowski. Podziwiać będzie można psy myśliwskie różnych ras, konie oraz ptaki łowcze. Dla najmłodszych planujemy warsztaty plastyczne. W miejscu imprezy nabyć będzie można materiały edukacyjne dotyczące tematyki łowieckiej, a także wielkopolskich parków krajobrazowych oraz samego Rogalina. Będzie też można skorzystać z usługi gastronomicznej i zakupić ciepły posiłek oraz napoje.

Celem wydarzenia jest między innymi popularyzacja tradycji i kultury myśliwskiej jako części składowej kultury ziemiańskiej, krajobrazu historycznego Rogalina oraz celów i działalności Fundacji Raczyńskich. To okazja do spotkania przyjaciół Rogalina, myśliwych, jeźdźców, hodowców psów, wędkarzy, miłośników przyrody, historii oraz osób żyjących na wsi lub wiejski styl życia lubiących.Impreza ma charakter otwarty, wstęp wolny.

Start o godzinie 15-tej.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

grafika-koncert-kopiowanie