Sztandar gotowy

Prace nad sztandarem dobiegły końca. Projekt sztandaru ufundowanego przez Fundację Raczyńskich to wynik pracy zbiorowej. Sztandar wykonała ręcznie pani Marietta Ratajczak, artystka – rzemieślnik z Czempinia. Orzeł biały jest haftowany nićmi srebrnymi czterech rodzajów. Ścieg na wyobrażeniu dębu nazywany jest malarskim. Zarówno w godle, jak i w herbie Raczyńskich zastosowano barwy heraldyczne. Jest to herb Nałęcz, związany z Rogalinem i Fundacją Raczyńskich. Poniżej szarfa z dewizą herbową hrabiów Raczyńskich oraz fundacji VITAM IMPENDERE VERO, co tradycyjnie i w wolnym tłumaczeniu oznacza ŻYCIE POŚWIĘCIĆ DLA PRAWDY.

IMG_2251 (Kopiowanie) IMG_2254 (Kopiowanie) IMG_2255 (Kopiowanie) IMG_2257 (Kopiowanie) IMG_2259 (Kopiowanie) IMG_2263 (Kopiowanie) IMG_2269 (Kopiowanie) IMG_2272 (Kopiowanie) IMG_2273 (Kopiowanie)