Pomnik historii

W miniony piątek, 20 maja w Pałacu Prezydenckim w Warszawie p. Prezydent RP Andrzej Duda wręczył rozporządzenia o nadaniu statusu pomnika historii dziesięciu wybitnym obiektom. Wśród nich znalazł się zespół pałacowo-parkowy w Rogalinie. Rozporządzenie z rąk p. Prezydenta odebrała p. Wirydianna Reyowa, córka p. prezydenta RP Edwarda Raczyńskiego, śp. Fundatora Fundacji im. Raczyńskich przy Muzeum Narodowym w Poznaniu oraz p. prof. Wojciech Suchocki, prezes zarządu Fundacji Raczyńskich i dyrektor Muzeum Narodowego w Poznaniu. W uroczystości uczestniczyła delegacja z Rogalina i Poznania.