Msza Hubertowska i koncert muzyki myśliwskiej

W niedzielę 4 października br. Majątek Rogalin wraz z Fundacją im. Raczyńskich przy Muzeum Narodowym w Poznaniu po raz kolejny organizują mszę hubertowską oraz koncert muzyki myśliwskiej z udziałem zespołów prezentujących oryginalną muzykę wielkich, konnych polowań.

Inscenizacji muzycznej dokonają zespoły „Trompes de Pologne”, działający pod patronatem Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie oraz Zespół Trębaczy Myśliwskich „Babrzysko” przy Zarządzie Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Poznaniu. Poza prezentacją utworów oraz instrumentów i sygnałów myśliwskich, zapoznać się będzie można z historią francuskiej muzyki myśliwskiej par force, tak mało jeszcze znanej w Polsce. Trębacze grają na największych rogach myśliwskich, stojąc tyłem do słuchaczy.

Celem wydarzenia jest między innymi integracja społeczności poprzez propagowanie tradycji i kultury myśliwskiej, popularyzacja krajobrazu i historii Rogalina oraz celów i działalności Fundacji Raczyńskich. To kolejne spotkanie rzeszy przyjaciół majątku i fundacji, członków lokalnych kół myśliwskich, sokolników, hodowców psów łowczych, jeźdźców, wędkarzy, pszczelarzy, miłośników przyrody, artystów. To także promowanie turystyki i edukacji na temat wielkopolskich parków krajobrazowych.

Spotkanie rozpocznie msza hubertowska, która odprawiona zostanie o godz.11.30 w kościele p.w.św. Marcelina w Rogalinie. Następnie, o godzinie 14.00 na terenie folwarku w Rogalinie odbędzie się koncert muzyki myśliwskiej, prezentacja ptaków łowczych oraz psów myśliwskich. Podczas imprezy będzie można zwiedzić majątek, nabyć materiały edukacyjne, a także zakupić ciepły posiłek.

plakatmailing (Kopiowanie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Important: If you add a link to your comment it will not be published.