Krzyż Komandorski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej

W dniu 26 lipca 2021 r. w Santiago de Chile członek zarządu Fundacji Raczyńskich pan Michael Raczynski otrzymał z rąk ambasadora RP Krzyż Komandorski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, przyznany Mu 22 lutego br. przez Prezydenta RP.P. Michael Raczynski od połowy lat dziewięćdziesiątych związany jest z Fundacją Raczyńskich. Wraz z bratem, p. Andreasem Magnusem Raczynskim, reprezentując swoje rodzeństwo z linii obrzyckiej rodziny hrabiów Raczyńskich, przystąpił do fundacji, wnosząc do niej słynną Galerię Atanazego Raczyńskiego – cenne i przebogate zbiory malarstwa europejskiego – oraz kolekcję Wincentego Raczyńskiego. P. M. Raczynski, mimo że mieszka na drugiej półkuli i dzieli Go od Polski dziewiętnaście godzin lotu, od lat czynnie działa w zarządzie naszej fundacji. Obecnie emerytowany, z wykształcenia jest agronomem. Pracował dla Banku Światowego, opiniując projekty dotyczące irygacji. Serdecznie gratulujemy zasłużonego wysokiego odznaczenia!